  • MSS-102545-14A-90-D
MSS-102545-14A-90-D
advertisement
Manufacturer No:
MSS-102545-14A-90-D
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-MSS-102545-14A-90-D
Package:
Datasheet:
Description:
10 X 2.5 X 6.4 MM, 1.4 MM RAISED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MSS-102545-14A-90-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Switch Travel
    1.60mm
  • Voltage Rating - DC
    24 V
  • Features
  • Actuator Length
  • Contact Material
    Nickel
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Actuator Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Mfr
    CUI Devices
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
  • Current Rating (Amps)
    300mA (DC)