  • MS4800S-20-1120-R
MS4800S-20-1120-R
advertisement
Manufacturer No:
MS4800S-20-1120-R
HK JDW NO:
607-MS4800S-20-1120-R
Description:
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN
Step5Bar-code shipping tag
MS4800S-20-1120-R
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Protections
    Finger/Hand
  • Detection Capability
    20mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 20.0m
  • Protective Height
    1120mm
  • Number of Beams
    112
  • Beam Pitch
    10mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C