  • MS27468E15B15P
MS27468E15B15P
advertisement
Manufacturer No:
MS27468E15B15P
HK JDW NO:
61-MS27468E15B15P
Package:
Datasheet:
MS27468E15B15P
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 15 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium over Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MS27468E15B15P
  • Total Number of Contacts
    15
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Depth
    38.1mm
  • Current Rating
    13A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium over Nickel
  • Shell Size - Insert
    15-15
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Contact Gender
    Male
  • Contact Style
    Pin
  • Plating
    Cadmium
  • Length
    31.57mm
  • Contact Finish Thickness - Mating
    50.0μin 1.27μm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
  • Mount
    Bulkhead, Front Side Nut, Jam Nut, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • Shell Material
    Aluminum
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C