  • MR9238H24B1-FSR
MR9238H24B1-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR9238H24B1-FSR
HK JDW NO:
528-MR9238H24B1-FSR
Package:
Datasheet:
MR9238H24B1-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR9238H24B1-FSR
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.800A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    7000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    152.0 CFM (4.26m3/min)
  • Noise
    58.8 dB(A)
  • Static Pressure
    1.200 in H2O (298.9 Pa)