  • MR8032M24B-FSR
MR8032M24B-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR8032M24B-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MR8032M24B-FSR
Package:
Datasheet:
MR8032M24B-FSR
Description:
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MR8032M24B-FSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.32lb 145.15g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Series
    MR8032
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.270A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    5500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    67.0 CFM (1.88m3/min)
  • Noise
    45.2 dB(A)
  • Static Pressure
    0.640 in H2O (159.4 Pa)
  • Width
    32.00mm