  • MPR20-N-112-1111-200
MPR20-N-112-1111-200
advertisement
Manufacturer No:
MPR20-N-112-1111-200
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-MPR20-N-112-1111-200
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY CON DC 12V 200A IP6K9K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPR20-N-112-1111-200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    E-T-A
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    MPR20
  • Termination Style
    Stud
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Switching Voltage
    12VDC - Nom
  • Must Operate Voltage
    9 VDC
  • Contact Rating (Current)
    200 A