  • MPI5451R3-3R3-R
MPI5451R3-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
MPI5451R3-3R3-R
HK JDW NO:
255-MPI5451R3-3R3-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MPI5451R3-3R3-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPI5451R3-3R3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPI5451
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.216Lx0.204W 5.49mmx5.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    5.18mm
  • Current Rating
    3.7A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    33mOhm
  • Max DC Current
    3.7A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.2A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.4864mm
  • Width
    5.1816mm