  • MPCH1060LR45
MPCH1060LR45
advertisement
Manufacturer No:
MPCH1060LR45
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MPCH1060LR45
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MPCH1060LR45
Description:
Fixed Inductors 0.45uH 20% SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPCH1060LR45
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    MPCH
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.394W 12.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    32A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    450nH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.76mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    32A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm