  • MP2-H030-51S1-S-TR30
MP2-H030-51S1-S-TR30
advertisement
Manufacturer No:
MP2-H030-51S1-S-TR30
HK JDW NO:
2-MP2-H030-51S1-S-TR30
Package:
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Pins Solder Gold Beige 3.00μin 0.076μm 30 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -55°C~125°C Bulk Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-H030-51S1-S-TR30
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    30
  • Number of Rows
    5
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm