  • MP1-2E-1D-1D-1Q-1Q-4LL-60
MP1-2E-1D-1D-1Q-1Q-4LL-60
advertisement
Manufacturer No:
MP1-2E-1D-1D-1Q-1Q-4LL-60
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-MP1-2E-1D-1D-1Q-1Q-4LL-60
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MP1-2E-1D-1D-1Q-1Q-4LL-60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    MP1 (1200W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    11.00Lx8.00W x 2.50 H 279.4mmx203.2mmx63.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    1200W
  • Number of Outputs
    7
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, UL, VDE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    60A 35A 35A 8.5A 8.5A 10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~300VDC
  • Voltage - Output 2
    3.3V
  • Voltage - Output 3
    3.3V
  • Voltage - Output 4
    24V