  • MOS2C103J
MOS2C103J
advertisement
Manufacturer No:
MOS2C103J
HK JDW NO:
430-MOS2C103J
Package:
Axial
Datasheet:
MOS2C103J
Description:
Metal Film, 10kOhm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MOS2C103J
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    2W