  • MNR18E0APJ224
MNR18E0APJ224
advertisement
Manufacturer No:
MNR18E0APJ224
HK JDW NO:
687-MNR18E0APJ224
Package:
Molded
Datasheet:
MNR18E0APJ224
Step5Bar-code shipping tag
MNR18E0APJ224
    Select All
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Number of Elements
    8
  • Size Code
    0615
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Height
    450μm
  • Length
    3.8mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    16
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V