  • MNR15ERRPJ203
MNR15ERRPJ203
advertisement
Manufacturer No:
MNR15ERRPJ203
HK JDW NO:
687-MNR15ERRPJ203
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR15ERRPJ203
Step5Bar-code shipping tag
MNR15ERRPJ203
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    10
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    12.5V
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    31mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm