  • MNR04MRAPJ100
MNR04MRAPJ100
advertisement
Manufacturer No:
MNR04MRAPJ100
HK JDW NO:
687-MNR04MRAPJ100
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 7848
Step5Bar-code shipping tag
MNR04MRAPJ100
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm