  • MNR04M0APJ181
MNR04M0APJ181
advertisement
Manufacturer No:
MNR04M0APJ181
HK JDW NO:
687-MNR04M0APJ181
Package:
Datasheet:
MNR04M0APJ181
Step5Bar-code shipping tag
MNR04M0APJ181
  • Type
    Parameter
    Select All
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Rated Temperature
    70°C