  • MNR04M0ABJ242
MNR04M0ABJ242
advertisement
Manufacturer No:
MNR04M0ABJ242
HK JDW NO:
687-MNR04M0ABJ242
Package:
Molded
Step5Bar-code shipping tag
MNR04M0ABJ242
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    4
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Height
    450μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1mm