  • MNG14-8R/LK
MNG14-8R/LK
advertisement
Manufacturer No:
MNG14-8R/LK
HK JDW NO:
2-MNG14-8R/LK
Quantity:
In Stock : 113
Step5Bar-code shipping tag
MNG14-8R/LK
  • Contact Material
    Copper, ETP
  • Weight
    1.222431kg
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Body Material
    Copper
  • Published
    2000
  • Color
    Blue
  • Depth
    7.87mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.170 (4.32mm)
  • Insulation
    Insulated
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    8 Stud
  • Length
    23.87mm
  • Thickness
    0.030 0.76mm
  • Length - Overall
    0.940 23.88mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm