  • MMU01020C1801FB300
MMU01020C1801FB300
advertisement
Manufacturer No:
MMU01020C1801FB300
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMU01020C1801FB300
Package:
MELF, 0102
Description:
FIXED RESISTOR MMU - Professional Series, Thin Film, 1.8kOhm, 0.3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13104
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMU01020C1801FB300
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0102
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    7.994566mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMU - Professional
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.043Diax0.087L 1.10mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 150V
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Operating Supply Voltage
    150V
  • Size Code
    0904
  • Diameter
    1.1mm