  • MMP200FRE28R7
MMP200FRE28R7
advertisement
Manufacturer No:
MMP200FRE28R7
HK JDW NO:
898-MMP200FRE28R7
Datasheet:
MMP200FRE28R7
Description:
MMP Series, Metal Film, 28.7Ohm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMP200FRE28R7
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    28.7Ohm
  • Power (Watts)
    2W