  • MMK5104K63J01L4
MMK5104K63J01L4
advertisement
Manufacturer No:
MMK5104K63J01L4
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-MMK5104K63J01L4
Package:
Datasheet:
MMK5104K63J01L4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMK5104K63J01L4
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    0.1uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.2 X 2.5 X 6.5
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    2.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Lead Length (mm)
    4
  • Seated Plane Height (mm)
    6.5(Max)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    NRND
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    40VAC|63VDC