  • MMK15474K250B05L4BULK
MMK15474K250B05L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
MMK15474K250B05L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MMK15474K250B05L4BULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Radial 250V-DC 160V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 3000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MMK15474K250B05L4BULK
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    250V
  • Height
    12.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.5mm