  • MMK15225K63B05L16.5TR18
MMK15225K63B05L16.5TR18
advertisement
Manufacturer No:
MMK15225K63B05L16.5TR18
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-MMK15225K63B05L16.5TR18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMK15225K63B05L16.5TR18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    2.2uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    15
  • Size (mm)
    18 X 5.5 X 12.5
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    5.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    16.5
  • Seated Plane Height (mm)
    12.5(Max)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    63VDC|40VAC