  • MMK10473M250A01L4BULK
MMK10473M250A01L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
MMK10473M250A01L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MMK10473M250A01L4BULK
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
MMK 47nF Film Capacitor 20% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 902
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MMK10473M250A01L4BULK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    MMK
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm