  • MMF25SBRD470R
MMF25SBRD470R
advertisement
Manufacturer No:
MMF25SBRD470R
HK JDW NO:
898-MMF25SBRD470R
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
MMF25SBRD470R
Description:
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 470Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF25SBRD470R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MMF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W