  • MMF207FRE5R49
MMF207FRE5R49
advertisement
Manufacturer No:
MMF207FRE5R49
HK JDW NO:
898-MMF207FRE5R49
Datasheet:
MMF207FRE5R49
Description:
MMF Series, Metal Film, 5.49Ohm, 0.6W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF207FRE5R49
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.49Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W