  • MMC7.3684K50K37TR12
MMC7.3684K50K37TR12
advertisement
Manufacturer No:
MMC7.3684K50K37TR12
HK JDW NO:
417-MMC7.3684K50K37TR12
Package:
Description:
680nF Film Capacitor 10% SMD/SMT 50V-DC 30V-AC Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
MMC7.3684K50K37TR12
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 30, STANDARD: IEC 60384-19
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Case Code (Metric)
    7260
  • Case Code (Imperial)
    2824
  • Lead Pitch
    7.3mm
  • Height
    4.5mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6mm