  • MMB02070C3003FB700
MMB02070C3003FB700
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070C3003FB700
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMB02070C3003FB700
Package:
MELF, 0207
Description:
MMB - Professional Series, Thin Film, 300kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070C3003FB700
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Supplier Device Package
    0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMB - Professional
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    300kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Operating Supply Voltage
    300V