  • MM08-60APO-ZT0
MM08-60APO-ZT0
advertisement
Manufacturer No:
MM08-60APO-ZT0
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-MM08-60APO-ZT0
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Purchasing and Inquiry
MM08-60APO-ZT0 Overview
Magnetic position sensors are packaged in Cylinder, Threaded - M8 packages.
MM08-60APO-ZT0 Features
Package / Case: Cylinder, Threaded - M8
Operating Temperature: -25°C~75°C
Supply Voltage: 10V~30V
Frequency: 1kHz
MM08-60APO-ZT0 Applications
There are a lot of SICK, Inc. MM08-60APO-ZT0 Magnetic Position Sensors Modules applications.
  • Electric window lift
  • Exercise equipment
  • Speedometers
  • RPM measurement
  • Robotics control
  • Localization of ferromagnetic
  • Rollers
  • Encoders
  • Transmission
  • Geomagnetic field measurements
Step5Bar-code shipping tag
MM08-60APO-ZT0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M8
  • Actuator Material
    Magnet
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Frequency
    1kHz
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    NC
  • Must Release
    60.00mm