  • MLZ2012P220WTD25
MLZ2012P220WTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLZ2012P220WTD25
HK JDW NO:
769-MLZ2012P220WTD25
Datasheet:
MLZ2012P220WTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 1475
Step5Bar-code shipping tag
MLZ2012P220WTD25
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    220mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.25Ohm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Current - Saturation
    100mA
  • Rated Current-Max
    0.22A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.25mm