  • MLZ2012P220WT
MLZ2012P220WT
advertisement
Manufacturer No:
MLZ2012P220WT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLZ2012P220WT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLZ2012P220WT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLZ2012P220WT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLZ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    220mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.25Ohm
  • Max DC Current
    220mA
  • Current - Saturation
    100mA
  • Height
    1.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.25mm