  • MLP2012S3R3M
MLP2012S3R3M
advertisement
Manufacturer No:
MLP2012S3R3M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLP2012S3R3M
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLP2012S3R3M
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    190mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm