  • MLK0603L22NJ
MLK0603L22NJ
advertisement
Manufacturer No:
MLK0603L22NJ
HK JDW NO:
769-MLK0603L22NJ
Package:
0201
Step5Bar-code shipping tag
MLK0603L22NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1.02Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    1
  • Current Rating
    100mA
  • Inductance
    22 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.3GHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    6
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.6Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.022 µH