  • MLG1005SR20HT000
MLG1005SR20HT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005SR20HT000
HK JDW NO:
769-MLG1005SR20HT000
Datasheet:
MLG1005SR20HT000
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005SR20HT000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    100mA
  • Inductance
    200nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    420MHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.1A
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm