  • MLG0603P4N2CT000
MLG0603P4N2CT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603P4N2CT000
HK JDW NO:
769-MLG0603P4N2CT000
Datasheet:
MLG0603P4N2CT000
Description:
Quantity:
In Stock : 16382
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603P4N2CT000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG-P
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    4.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.35A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm