  • MLFA25FTC4R70
MLFA25FTC4R70
advertisement
Manufacturer No:
MLFA25FTC4R70
HK JDW NO:
762-MLFA25FTC4R70
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
MLFA25FTC4R70
Description:
MLFA Series, Metal Film, 4.7Ohm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MLFA25FTC4R70
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MLFA
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W