  • MLF1608E5R6M
MLF1608E5R6M
advertisement
Manufacturer No:
MLF1608E5R6M
HK JDW NO:
769-MLF1608E5R6M
Datasheet:
MLF1608E5R6M
Description:
Quantity:
In Stock : 10988
Step5Bar-code shipping tag
MLF1608E5R6M
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    15mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    4MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Max DC Current
    15mA
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 4MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Q Factor
    35
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%