  • MLF1608D68NMTD25
MLF1608D68NMTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLF1608D68NMTD25
HK JDW NO:
769-MLF1608D68NMTD25
Datasheet:
MLF1608D68NMTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 7754
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLF1608D68NMTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    550MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm