  • MLF14FTC2K20
MLF14FTC2K20
advertisement
Manufacturer No:
MLF14FTC2K20
HK JDW NO:
762-MLF14FTC2K20
Datasheet:
MLF14FTC2K20
Description:
FIXED RESISTOR MLF Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MLF14FTC2K20
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W