  • MLF14FTC200R
MLF14FTC200R
advertisement
Manufacturer No:
MLF14FTC200R
HK JDW NO:
762-MLF14FTC200R
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
MLF14FTC200R
Description:
FIXED RESISTOR MLF Series, Thin Film, 200Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLF14FTC200R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W