  • MLF12FTC1R50
MLF12FTC1R50
advertisement
Manufacturer No:
MLF12FTC1R50
HK JDW NO:
762-MLF12FTC1R50
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MLF12FTC1R50
Step5Bar-code shipping tag
MLF12FTC1R50
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MLF
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    300V