  • MKT1822533015
MKT1822533015
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822533015
HK JDW NO:
886-MKT1822533015
Datasheet:
MKT1822533015
Description:
MKT1822 3.3μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2889
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822533015
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63, STANDARD: IEC60384-2
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    10.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    26.5mm