  • MKT1822422405
MKT1822422405
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822422405
HK JDW NO:
886-MKT1822422405
Datasheet:
MKT1822422405
Description:
MKT1822 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822422405
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.295W 26.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm