  • MKT1822410405V
MKT1822410405V
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822410405V
HK JDW NO:
886-MKT1822410405V
Datasheet:
MKT1822410405V
Description:
MKT1822 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822410405V
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.5118mm