  • MKT1813522255G
MKT1813522255G
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813522255G
HK JDW NO:
886-MKT1813522255G
Datasheet:
MKT1813522255G
Description:
MKT1813 2.2μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized
Quantity:
In Stock : 959
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813522255G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.512Diax1.240L 13.00mmx31.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Length
    40mm
  • Height
    31.5mm