  • MKS4F021002B00KSSD
MKS4F021002B00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKS4F021002B00KSSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKS4F021002B00KSSD
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 10055
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKS4F021002B00KSSD
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.301
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.01uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Size (mm)
    10 X 3 X 8.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    3(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    8.5(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    250VDC|160VAC