  • MKS2D021001A00JI00
MKS2D021001A00JI00
advertisement
Manufacturer No:
MKS2D021001A00JI00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKS2D021001A00JI00
Package:
Description:
Cap Film 0.01uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKS2D021001A00JI00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.211
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    100VDC|63VAC