  • MKS1XTN-10 AC230
MKS1XTN-10 AC230
advertisement
Manufacturer No:
MKS1XTN-10 AC230
HK JDW NO:
607-MKS1XTN-10 AC230
Package:
Datasheet:
MKS1XTN-10 AC230
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKS1XTN-10 AC230
    Select All
  • Factory Lead Time
    46 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Indium (AgSnIn)
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKS-X
  • Published
    2008
  • Feature
    Lighted Indicator
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    4.25kOhm
  • Operate Time
    20ms
  • Coil Voltage
    230VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    220VDC -Max
  • Coil Current
    10mA
  • Must Operate Voltage
    184VAC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Must Release Voltage
    69VAC