  • MKP385522063JKI2B0
MKP385522063JKI2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385522063JKI2B0
HK JDW NO:
886-MKP385522063JKI2B0
Description:
MKP385 2.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385522063JKI2B0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.827W 31.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.220 31.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    21.0058mm