  • MKP385375125JII2T0
MKP385375125JII2T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385375125JII2T0
HK JDW NO:
886-MKP385375125JII2T0
Description:
MKP385 0.075μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385375125JII2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.075μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm