  • MKP385230085JC02G0
MKP385230085JC02G0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385230085JC02G0
HK JDW NO:
886-MKP385230085JC02G0
Description:
MKP385 3000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 850V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385230085JC02G0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3000pF
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm